دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • درباره ما
  • مدیریت غذایی
  • مدیریت دارویی
  • مدیریت آزمایشگاه
  • تحقیق و توسعه
  • مدیریت تجهیزات پزشکی
  • اداره فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل

بایگانی بخش اخبار

دسته بندی موضوعی مطالب | جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 822 | تعداد کل بازدید های مطالب: 127,798 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ


img_yw_news
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ -

برگزاری جلسه هماهنگی همایش معاونین غذا و دارو سراسر کشور در معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران

برگزاری جلسه هماهنگی همایش معاونین غذا و دارو سراسر کشور در معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران   به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران : جلسه هماهنگی همایش برگزاری معاونین غذا و دارو سراسر کشور  مردادماه 1397 فی مابین سازمان غذا و دارو و معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران روز سه شنبه26تیرماه 97 در دفتر معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران برگزار شد.

img_yw_news
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ -

پنجمین کمیسیون فنی و قانونی با بررسی32پرونده در26 تیر ماه 97در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد

پنجمین کمیسیون فنی و قانونی با بررسی32پرونده در26 تیر ماه 97در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران: پنجمین کمیسیون فنی و قانونی بررسی و صدور پروانه های بهداشتی و مجوزهای ورود  مواد اولیه و فرآیند شده مواد غذایی ، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران با بررسی32پرونده، روز سه شنبه 26 تیرماه سال 97 در معاونت غذا و دارودانشگاه ایران  برگزار شد.  

img_yw_news
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ -

اثرات مضرو سرطان زایی تابش مستقیم نور آفتاب بر روی مواد غذایی وفساد مواد غذایی ناشی از عدم رعایت شرایط نگهداری

اثرات مضرو سرطان زایی تابش مستقیم نور آفتاب بر روی مواد غذایی وفساد مواد غذایی ناشی از عدم رعایت شرایط نگهداری   به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران : تابش طیف گسترده مستقیم امواج نور خورشید بالاخص اشعه ماوراء بنفش بر مواد غذایی ، قابلیت تغییر ماهیت شیمیایی و بیوشیمیایی را دارد و در نتیجه باعث فساد مواد غذایی می گردد.  

img_yw_news
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ -

25تیرماه مصادف با روز ملی بهزیستی و تامین اجتماعی

25تیرماه مصادف  با روز ملی بهزیستی و تامین اجتماعی   به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران : 25 تیرماه به عنوان روز ملی بهزیستی و تامین اجتماعی نامگذاری شده است.  

img_yw_news
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ -

ابلاغ حکم سرپرست اداره مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران

ابلاغ حکم سرپرست اداره مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران دکتر علیرضا حبیبی به عنوان سرپرست اداره مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران منصوب شد.

img_yw_news
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ -

25 تیر ماه روز طب سنتی

 25 تیر ماه روز طب سنتی   به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دار و دانشگاه ایران : کشور عزیز ایران با سرمایه عظیم منابع و مآخذ مکتوب در زمینه انواع بیماری‌ها و درمان آنها در زمره معدود کشورهایی نظیر چین و هند قرار دارد که دارای مکتب خاص طب سنتی بوده و پزشکی جهان را همواره تحت تاثیر قرار داده است.  

img_yw_news
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ -

بخشنامه نحوه درج تاریخ تولید و انقضاء

بخشنامه نحوه درج تاریخ تولید و انقضاء  بنا به  بخشنامه ای از طرف سازمان غذا و دارو در راستای حمایت از حقوق مصرف کننده و رعایت مفاد ضوابط برچسب گذاری در خصوص درج تاریخ تولید و انقضا بر روی برچسب محصولات خوراکی و آشامیدنی علاوه بر رعایت سایر ضوابط و دستور العمل های ابلاغی، رعایت موارد ذیل الزامی می باشد

img_yw_news
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷ -

فروش اقلام دارویی غیرمجاز توسط سوپر مارکتی در سعادت آباد

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران : 48 قلم دارو و مکمل های دارویی  از سوپر مارکتی در منطقه سعادت آباد توسط کارشناسان دارویی معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران توقیف شد.  

img_yw_news
شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷ -

پایش و کنترل کیفی 293 نمونه فرآورده های لبنی توسط آزمایشگاه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایران

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران : به گفته ی مدیر آزمایشگاه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایران، آزمایشگاه این معاونت 293 نمونه محصولات لبنی واحد های تولیدی تحت نظارت خود  را  از نظر ویژگیهای فیزکو شیمیایی، میکروبی و تقلبات احتمالی مورد ارزیابی پایش وکنترل قرار داده است.  

img_yw_news
چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷ -

برگزاری اولین کلاس آموزشی ضوابط توزیع و عرضه و ضوابط قاچاق تجهیزات پزشکی در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران :اولین کلاس آموزشی ضوابط توزیع و عرضه و ضوابط قاچاق تجهیزات پزشکی،آزمایشگاهی ،مواد و تجهیزات دندانپزشکی با حضور بیش از 50 نفر از اصناف روز یکشنبه  17/04/97  در سالن اجتماعات معاونت برگزار شد.  

img_yw_news
سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ -

پلمپ داروخانه متخلف توسط معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران

پلمپ داروخانه متخلف توسط معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران  به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران : یک باب داروخانه به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات جاری و فروش داروهای غیرمجاز پلمپ شد.

img_yw_news
شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷ -

تغذیه در نوجوانان ( گروه سنی 13 تا 18 سال )

  تغذیه در نوجوانان   ( گروه سنی 13 تا 18 سال   )    به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران : نوجوانان در سنین 13 تا 18 سال درگیر تغییرات وسیع و سریعی از لحاظ جسمی و روحی هستند و مجموعه این تغییــرات آنان را برای سنین بزرگسالی و زندگی مستقل آماده می سازد. والدین الگوی کلیدی و راهنمای اصلی و حامی و مشوق آنان در داشتن عادات غذایی صحیح هستند.  

img_yw_news
شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷ -

روز جهانی بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان

روز جهانی بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایران : روز 15 تیر ماه(6جولای) روز جهانی بیماری های مشترک بین انسان و حیوان  نامگذاری شده است.  

img_yw_news
سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷ -

برگزاری مانور آموزشی

همزمان با ۱۲تیرماه در راستای سالروز صدور فرمان تاریخی مبارزه با قاچاق کالا و ارز رهبر معظم انقلاب ،مانور آموزشی پیرامون شناسایی کالای قاچاق روز سه شنبه ۱۲ تیر۹۷ در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

img_yw_news
سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷ -

۱۲ تیر مصادف با سالروز فرمان تاریخی رهبر معظم انقلاب در مورد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

دوازهم تیر ماه ، سالروز صدور فرمان تاریخی رهبر معظم انقلاب در خصوص  مبارزه همه جانبه با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز در سال ۱۳۸۱می باشد. رهبر انقلاب در آن سال اهتمام همه‌ی دستگاه های مسئول برای مبارزه با قاچاق را امری واجب دانستند.

img_yw_news
دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷ -

معرفی اصناف متخلف به تعزیرات در حوزه تجهیزات پزشکی

طی بازرسی های صورت گرفته توسط کارشناسان تجهیزات پزشکی معاونت غذا و دارو، اصناف متخلف در حوزه تجهیزات پزشکی به تعزیرات معرفی شدند.

img_yw_news
یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷ -

برگزاری دومین جلسه کمیته پیگیری اجرای شیوه نامه مبارزه با قاچاق تجهیزات و ملزومات پزشکی در سال 1397

دومین کمیته پیگیری اجرای شیوه نامه مبارزه با قاچاق تجهیزات و ملزومات پزشکی و دندانپزشکی با حضور معاون غذا و دارو و جانشین  دبیر کمیسیون برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان  تهران روز یکشنبه10 تیر ماه1397در سالن کنفرانس معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.  

img_yw_news
یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷ -

اطلاعیه - قابل توجه داروخانه های تحت پوشش

 قابل توجه داروخانه های تحت پوشش

img_yw_news
یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷ -

بررسی 140نمونه ظروف یکبار مصرف توسط آزمایشگاه معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران

به با توجه به افزایش مصرف روز افزون ظروف یکبار مصرف و امکان استفاده از مواد اولیه  نامناسب در تولید این ظروف،  140 نمونه ظروف یکبار مصرف توسط آزمایشگاه کنترل غذا و دارو معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران مورد آزمایش قرار گرفت.  

img_yw_news
یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷ -

افزایش 140 درصدی فعالیت واحد ADR مستقر در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران

واحد ADR مستقر در واحد تحقیق و توسعه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران در سال 1396  به نسبت سال قبل ، بیش از 140 درصد افزایش آمار دریافتی داشته است.

img_yw_news
شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷ -

گرامیداشت روز مبارزه با سلاح های شیمیایی و میکروبی

گرامیداشت روز مبارزه با سلاح های شیمیایی و میکروبی در تاریخ 7 و 8 تیرماه 1366، هواپیماهای بمب افکن عراقی با بمب‌های شیمیایی به 4 نقطه پر ازدحام و متراکم جمعیتی شهر سردشت حمله کردند و زن و کودک و خرد و کلان مردم بی‌گناه آن شهر و اطراف آن را آماج گازهای کشده و دهشتناک شیمیایی قراردادند. به همین دلیل 8 تیرماه سالروز بمباران شیمیایی سردشت، روز مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و میکروبی نامگذاری شده است.  

img_yw_news
شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷ -

ورزش زورخانه ای و نقش آن بر سلامت جسم

ورزش زورخانه ای و نقش آن  بر سلامت جسم   به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران : ورزش زورخانه ای با تاثیر بر تعداد ضربان قلب بعنوان یکی از ورزش های حوزه هوازی(ائروبیک) بر سلامت جسم موثر می باشد.  

img_yw_news
شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷ -

انتصاب مدیر اداره نظارت بر موادغذایی آشامیدنی آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران

انتصاب مدیر اداره نظارت بر موادغذایی آشامیدنی آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران دکتر ناهید آریائیان به عنوان مدیر اداره نظارت بر مواد غذایی آشامیدنی آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران منصوب شد.  

img_yw_news
چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷ -

تجلیل از خانواده معزز شهدا در معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران

به منظور قدردانی از دلاوری‌ها و از جان گذشتگی های بزرگ‌مردان عرصه‌ی شهادت،  معاونت غذا و دارو از خانواده  معزز شهدای معاونت  تجلیل کرد .  

img_yw_news
چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷ -

استقرار واحد میز خدمت با حضور کارشناسان مطلع در معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران

استقرار واحد میز خدمت با حضور کارشناسان مطلع در معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران   به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران: میز خدمت جهت رعایت حقوق شهروندی در نظام اداری در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران  مستقر شد.  

صفحه 1 از 33    
اولین
قبلی
1
...